NBA Günlükleri

Adam Silver “Takımlar Beyaz Saray’a gitmeli”

Yeni ABD Başkanı Donald Trump lig içinde çok popüler değil. Seçim kampanyaları döneminde bir çok NBA oyuncusu diğer adaylara destek oldu. NBA Şampiyonu takımın Beyaz Saray’ı ziyaret etme geleneği bu nedenle belirsizliğini korudu.

NBA şampiyonu Golden State Warriors Beyaz Saray ziyaretine sıcak bakmadı ve başta Stephen Curry bu konuda görüşlerini açıkça ifade etti.

Adem Silver ise bu konuda “Kesinlikle bir lig kararı olması gerektiğini düşünmüyorum. Takımları veya oyuncuları Beyaz Saray’a gitmeye yöneltmemiz gerektiğini düşünmüyorum. Bana göre, davet edildiyse, ekipler Beyaz Saray’a gitmelidir. İnsanın kişisel siyasi görüşlerine bakılmaksızın hareket edilmeli. Bu kurumların yada oyuncuların seçilmiş resmi görevliden daha büyük olduğunu düşünüyorum. Takım yöneticilerinin organizasyon adına karar vermeleri gerektiğini düşünüyorum, ancak bireysel olarak bir oyuncunun gitmeme kararına da saygı duyulmalıdır.” açıklamasında bulunarak uzun zamandır çözülemeyen konu hakkında artık karar zamanının geldiğini ve geleneğin devam ettirilmesi gerektiğini belirtti.
Mutlu NAZLI on FacebookMutlu NAZLI on InstagramMutlu NAZLI on Twitter
Mutlu NAZLI
Genel Yayın Yönetmeni at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir