NBA Günlükleri

Cleveland’tan ilk hamle

Serbest oyuncu döneminin suskun olan ekiplerinden Cavaliers nihayet bir oyuncu ile görüşmeleri tamamladı. Teknik olarak geçtiğimiz sene, Cavaliers’ın 3 yıldır finallerde karşılaştığı Warriors’ın oyuncusu olan Jose Calderon ile Cavs 1 yıl için 1.6 milyonluk kontrat üzerine anlaştı.

Geçtiğimiz sezona Lakers’ta başlayan, sonrasında Golden State Warriors ile imzalayan ancak K.Durant’in sakatlığından ötürü 2 saat içerisinde serbest bırakılan ve sezonu da Atlanta Hawks’ta tamamlayan Calderon takıma liderlik edebilecek bir oyuncu olması ve kariyerinde %41 isabetle üç sayı bulması özellikleri ile takımların ilgisini çekiyordu.

Artık 35 yaşına gelen Calderon’un, kariyerine bir de yüzük ekleyebilmek için böyle bir yolu seçtiği konuşuluyor.

Matthew Dellavedova takımdan ayrıldığından bu yana yedek oyuncu konumunu, geçtiğimiz sezonun sonuna doğru Deron Williams ile imzalayana kadar pek de dolduramayan Cavs’in, Williams’ın yeniden imzalamama ihtimaline karşılık bu anlaşmayı yaptığı düşünülüyor. Her ne kadar savunma zafiyetleri göze çarpsa da Calderon, iyi şutör olan olgun oyunculardan olduğu için LeBron James’e ve Cavs’in genel düzenine uyumlu olabilir gibi gözüküyor

Furkan Sarıca on EmailFurkan Sarıca on FacebookFurkan Sarıca on InstagramFurkan Sarıca on Twitter
Furkan Sarıca
Genç bir basketbolsever, aklına gelenleri yazar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir