NBA Günlükleri

“Doğuda olsaydık yeniden yapılanmaya gerek kalmazdı”

Batı konferansı’nda Golden State’in hegemonyası bir çok takımı büyük hamleler yapmaya zorlamış; geri kalanları ise rebuilding yani yeniden yapılanmaya itmişti. Yeniden yapılanan takımlar arasında batının playoff gediklilerinden Dallas Mavericks olmuştu. Son yıllarda Harrison Barnes başta olmak üzere Seth Curry, Yogi Ferell, Nerlens Noel gibi 25 yaş ve altı oyuncuları takıma katarak yeniden yapılanmaya start vermişlerdi. Son olarak bu sene draftın önemli yıldız adaylarından olan 19 yaşındaki Dennis Smith JR.’ı takıma katarak kadroyu iyice yaş bakımından küçülttüler denilebilir.

Las Vegas’ta oynanan yaz liginde takımı izleyen kulüp sahibi Mark Cuban ise ESPN’e verdiği demeçte yeniden yapılanmayı çok isteyerek yapmadıklarını aksine zorunda olduklarını esprili bir şekilde dile getirdi.

Cuban konuşmasında: “Yeniden yapılanıyoruz değil mi? Bundan eminiz. Ancak doğuda yer alsaydık yeniden yapılanmamıza gerek kalmayacaktı. Burada tamamen farklı şeylerle uğraşmak zorundayız. Galiba Adam Silver’ı kaçırıp bizi Doğu Konferansı’na alana kadar onu bırakmayacağım.” cümlelerine yer verdi.

Cuban ayrıca”Nerede olduğumuza baktığımızda, Warriors’ın nerede olduğuna baktığımızda ve Batı Konferansı’nda olup bitenlere baktığımızda bunu (yeniden yapılanma) yapmak zorundayız” şeklinde konuştu.

Dallas Mavericks geçtiğimiz sezon 33-49’luk derecesiyle, Mark Cuban’ın takımı satın aldığı 1999-2000 sezonundan itibaren ikinci kez playoffu kaçırmıştı. Geçtiğimiz günlerde takımın emektar yıldızı Dirk Nowitzki ile 2 sene için 10 milyon dolarlık bir kontrat yaparak efsaneyi takımda tuttular ancak önümüzdeki sezon koç Rick Carlisle’ın gençlerin ağırlıklı olduğu kadrolara daha fazla süre vermesi bekleniyor.NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir