NBA Günlükleri

“Gobert’in etrafında takım kuracağız”

Bu sene yaz döneminin kaybeden takımlarından biri hiç kuşkusuz Utah Jazz takımı oldu. Takımın bir numaralı skor opsiyonu olan allstar oyuncusu Gordon Hayward’ı serbest kalınca Boston Celtics’e kaybeden Batı temsilcisi, buna büyük bir hamle ile cevap veremedi. Joe Ingles’i takımda tutan Utah; Ekpe Udoh, Jerebko ve Sefolosha’yı da takıma katarak kadro derinliğini artırmaya çalıştılar.

Sözleşmesi biten George Hill karşılığında da Ricky Rubio’yu takasla Minnesota’dan alan Utah’ın geleceği hala büyük bit soru işareti barındırıyor. Takımda allstar oyuncusu kalmayan Utah’ta, sadece henüz allstar olmamış ama önemli bir gelecek vadeden, ligin en iyi savunmacılarından olan 25 yaşındaki Rudy Gobert bulunuyor. Hal böyle olunca herkesin beklentisi takımın yeniden yapılanmaya gitmesi yönündeydi. Buna rağmen The Salt Lake Tribune’e konuşan takımın genel menajeri Dennis Lindsey, Hayward’ı kaybettikten sonra bir yeniden yapılanma moduna girmeyeceklerini söyledi.

Lindsey konuşmasında Gobert’e çok güvendiklerinin sinyallerini vererek takımın geleceği hakkında şunları söyledi:

“Rudy Gobert’in etrafında defansif bir yapılanmaya gidebileceğimizi düşünüyoruz. Ona baktığımızda ligin en iyi 10 oyuncusundan biri olan, özel bir savunmacı olduğunu görüyoruz. Bu yüzden onun yeteneklerinin etrafında bir takım kurmayı istiyoruz. Rudy gibi harika bir oyuncuya sahibiz ve onun yeteneklerini parlatmak istiyoruz.”

Rudy Gobert geçtiğimiz sezon 81 maça çıkarken, 14 sayı 12.8 ribaund ve 2.6 blok ortalaması yakalamıştı. Ayrıca oyuncu Draymond Green’in aldığı yılın savunmacısı ödülünde Kawhi Leonard ile beraber finale kalan üçüncü oyuncu olurken yılın ilk savunma beşine de seçilmişti.NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir