NBA Günlükleri

Irving, Daha Büyük Bir Rol İçin Takasını İstedi

Irving, Cleveland ile olan macerasını bitirmeye hazırlanıyor. Lig kaynaklarının elde ettiği bilgiye göre, Kyrie Irving takımdan takasını istedi.

Irving bu isteğini geçen hafta takım sahibi Dan Gilbert’la görüşerek beyan etti. Kaynaklara göre Irving, Dan Gilbert’a;

Cleveland’da sahip olduğundan daha büyük bir role bürünmek istediğini ve artık LeBron’la birlikte oynamak istemediğini belirtti.

Toplantıda Irving’in gideceği muhtemel takımlar hakkında da görüşüldü. Öncelikli gidiş noktası olarak San Antonio Spurs öne çıktı. Irving ayrıca New York Knicks, Miami Heat ve Minnesota Timberwolves’a da gitmeye sıcak baktığını belirtti.

Knicks, Irving’i takas yoluyla takıma katma konusunda güçlü bir aday olarak bulunuyor fakat Cuma gecesinden itibaren New York Knicks, herhangi bir anlaşma içerisinde Kristaps Porzingis’i katmaya istekli değil. Knicks All – Star Guard için Carmelo Anthony’i ve gelecekteki 1. raund pick’lerini de vermeyi düşünüyor. Cavaliers’ın bu teklife karşı olan ilgisi de henüz belirsiz.

Irving ayrıca Jimmy Butler, Minnesota’ya takas olmadan önce Chicago Bulls’a katılmayı da düşünmüş.

Irving’in menajeri Jeff Wechsler ise, Irving’in takas isteğinde bulunup bulunmadığı konusunu da ne onayladı ne de reddetti.

Wechsler, ESPN’e yaptığı açıklamada ” Kyrie ve ben Cavs önderliğinde Kyrie ve onun takımdaki geleceği hakkında farklı senaryolar üzerinde görüştük.”

Kaynaklara göre; LeBron James, Irving’in takas isteği haberini öğrendikten sonra hayal kırıklığına uğramış.

Cavs içinse Irving’in durumu karışık, LeBron James’de seneye Free Agent olabilir. Irving’in 3 yıllık $60 Milyon değerinde sözleşmesi bulunuyor fakat 2019-2020 sezonundan önce son yılında opsiyonunu kullanmayıp serbest oyuncu olabilir.
Kaynak: ESPNDoğukan Diner

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir