NBA Günlükleri

Jokic ve Bjelica Sırbistan Kadrosunda Bulunmayacak

Sırbistan koçu Sasha Djordjevic, ülkemizde de düzenlenecek (bizim bulunduğumuz grubun maçları ve ilerleyen turlar Türkiye’de oynanacak) EuroBasket2017’de önemli oyuncularını kullanma şansına sahip olamayacak gibi duruyor.

2014 Dünya Basketbol Şampiyonası’nda final oynayarak ”doğal” olarak Amerika Birleşik Devletleri’ne kaybeden Sırbistan, sonraki yıl EuroBasket2015’te bazı önenli oyuncularını getirememiş ve şampiyonluğu İspanya’ya kaptırmıştı.

Bu yaz sonunda gerçekleşecek turnuvaya ise yıldız oyuncuları Nikola Jokic yazı dinlenerek ve bireysel eksiklerini gidererek geçirip, Denver Nuggets ile yeni sezona hazırlanmak istediğini belirtip kadroya katılmadı.

Nikola Milutinov ve Nemanja Dangubic gibi Avrupa’da forma giyen önemli oyuncuları ise bu yaz San Antonio Spurs ile görüşüp NBA’de forma giyip giyememe durumlarıyla ilgili temasta olacak.

Nemanja Bjelica ise sezon ortasında yaşadığı sakatlığı tamamen atlatmak ve bu yazı dinlenerek geçirmek istediği için Sırbistan kadrosunda bulunmayacak.Onur Can Özyurt on EmailOnur Can Özyurt on Twitter
Onur Can Özyurt
Mustafa Kemal Anatolian High School'18 & Mamba Mentality

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir