NBA Günlükleri

Kobe’den Çocuklarına Özel Ders

Kariyerinde 5 şampiyonluk bulunan, NBA tarihinin en fazla sayı atan 3.oyuncusu olan Kobe Bryant, emekli olduktan sonra çocuklarıyla yakından ilgileniyor. Özellikle mental açılardan çocuklarına destek olan Kobe, yapılan röportajda, kızlarıyla olan bir anısını anlatıyor.

‘Çocuklarımın hepsi basketbol oynuyor ve oynadıkları ligde 4.oldular. Normal olarak çok üzüldüler. Artık oradan ayrılmak üzereydik. Onlara dedim ki: Çok güzel. Çok iyi oynadınız. En azından denediniz. Fakat yetkililer ayrılamayacağımızı, ödül törenine katılmak zorunda olduğumuzu söylediler. Çocuklar bu törene katılmak istemiyorlardı çünkü 4.olmuşlardı. Onları motive etmem gerekiyordu. Şöyle dedim. Şimdi oraya gidip o ödül törenine katılıyorsunuz. Ödülünüzü alıyorsunuz. Ertesi sabah kalktığınızda, o ödüle bakıp, kendinize şöyle diyeceksiniz. Bir daha asla böyle bir ödül kazanmayacağım.’

Kobe’nin kızlarına söylediği bu sözler, sadece motive edici sözler değil. Aynı zamanda büyük bir hayat dersi. Sanıyorum, Kobe, kariyerindeki rekabetçi yönünü, çocuklarına da aşılamak niyetinde..

Kaynak: Bob Garcia/ClutchPoints.Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir