NBA Günlükleri

“LeBron bir öğretmen, KD ise örnek alınacak bir oyuncu gibi”

Geçtiğimiz sezon Kevin Durant önderliğinde Golden State Warriors’ın şampiyon tamamlaması birçok tartışma konusunu beraberinde getirdi. Durant’in sorunlu bir şekilde ayrılarak Warriors’a imza atmasından sonra, burada hem ilk şampiyonluğunu yaşaması hem de ilk kez finallerin en değerli oyuncusu seçilmesi birçok spor yazarına göre bireysel anlamda Durant’in önemli bir adım atmasını sağladı. Finaller döneminde efsane oyuncu Paul Pierce’ın “Durant şu an dünyadaki en iyi oyuncu” yorumu, özellikle büyük tartışma konusu oldu.

Durant-LeBron odağında dönen en iyi tartışmaları bir kenara iki oyuncu arasındaki kişisel farklılıkları anlamak adına çok önemli bir isimden, Dion Waiters’tan yorum geldi. Waiters hem Durant ile hem de LeBron ile oynama şansını yakalayan oyunculardan biri. 2012 draftında Cleveland Cavaliers tarafından seçilen Waiters, beklentileri karşılayamamış Oklahoma City Thunder’ın yolunu tutmuştu. Her iki oyuncu ile de 1.5 sene beraber sahaya çıkan Waiter iki oyuncunun karşılaştırılması adına önemli bir yorum kaynağı denilebilir.

The Herd programında Colin Cowherd’e konuk olan Waiters, LeBron ve Durant arasındaki farklılığı şöyle yorumluyor:” LeBron oyuna kitleniyordu. Basketbol onun için her şey demek. Herkesin oyunlarını ve buna benzer şeylerini biliyordu. Sahaya çıktığımızda bir öğretmen, bir koç gibi oluyordu ve bana yardımı olan şeyde buydu. KD ise daha çok örnek alınacak tiplerden. LeBron seni sürekli uyaran bir lider gibi ama Durant ise daha çok takıma örnek olan biri. Kev ile daha yakındım çünkü o beni gerçekten anlıyordu. Aynı yerden aynı bölgeden geliyorduk. Kevin ile daha yakındım çünkü ilk geldiğimde o gerçekten beni kanatlarının altına almıştı. Oklahoma’ya takas olduğumda daha uçaktan adım atmadan bana mesaj atan ilk kişi olmuştu.”

Miami Heat’de aldığı sorumluluk ile önemli bir yıl geçiren Waiters’ın gelişiminde belli ki iki oyuncunun da farklı şekilde katkıları bulunuyor. Dion geçtiğimiz hafta Miami Heat ile 4 senelik yeni bir kontrata imza atmıştı.
NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir