NBA Günlükleri

LeBron James Neden Kariyerini Cleveland’ta Bitirmeli

Cleveland’ın şampiyonluğu Warriors’a kaptırdığı, final serisinin 5.maçının son düdüğünden itibaren Cleveland taraftarının konuştuğu tek bir şey var. LeBron’un takımdaki geleceği..

NBA çevrelerinde uzun süredir LeBron’un 2018 yazında Los Angeles’a gideceği ve hatta bu takımın Lakers olacağı konuşuluyor. Özellikle Lakers’ın Russell’ı göndermesi ile bütçesinde 70 M $ lık boşluk yaratması, 2018 yazı için yapılan bir hamle olarak değerlendiriliyor.

Peki LeBron takımda kalmalı mı? Bununla ilgili bazı başlıklar belirlemek istedim:

1)Harika Bir Takım

Birçoklarına göre Warriors, NBA tarihinin en iyi takımı. Ve Cleveland’ın finalde bu takıma kaybetmesi, Cleveland’ın harika bir takım olduğu gerçeğini değiştirmez. Kardosunda Kyrie Irving ve Kevin Love gibi 2 tane süper starı bulunduran Cleveland’ın, yeni bir süper yıldıza değil, sahada fark yaratacak, belki de yedekten gelip oyunun seyrini değiştirecek oyunculara ihtiyacı var.

2)Takım Kontrolü

Cleveland sahibi Dan Gilbert ne yaparsa yapsın, takım kontrolü kesinlikle LeBron’da diyebiliriz. Bunun en büyük örneği, takımı final oynatmış koç David Blatt’i gönderip, yerine yakın arkadaşı Tyronn Lue’yu getirmesi olarak verebiliriz.

Dolayısı ile tamamı ile kendi kontrölünde olan bir takımı bırakıp, yeni bir maceraya atılması gereksiz gibi görünüyor.

3)Cleveland’taki Karizması

LeBron, Cleveland’ta yaptığı her şey roman olabilir. Buradan ilk ayrılığı, tekrar geri gelip takımı şampiyonluğa taşıması. Hem de NBA tarihinde görülmemiş bir şekilde 3-1 geriden gelerek…

Tıpkı Michael Jordan’ın Chicago’da bıraktığı izler gibi LeBron’da Cleveland’ta izler bırakmış durumda. Basketbolu bıraktıktan sonra Cleveland’ta kim oynarsa oynasın, her zaman LeBron’un adı anılacaktır. Hele ki takımına bir şampiyonluk daha kazandırabilirse…

Kaynak: Kahron Spearman/Cavsnation.comVolkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir