NBA Günlükleri

‘LeBron Warriors’a Bir Final Daha Kaybederse Cleveland’da Kalır mı?’

LeBron James 2018 yazında serbest oyuncu olacak ve şimdiden nereye gidebileceği üzerinde çeşitli senaryolar üretiliyor.

ESPN yazarlarından Adrian Wojnarowski de ESPN Radyo’da katıldığı programda, konuyla ilgili görüşlerini ve olasılıkları değerlendirdi.

‘Gider veya kalır diye net bir yorum yapmayacağım. Sadece olabilecekler üzerinden görüş belirteceğim. LeBron’un kararını etkileyecek en önemli faktör Golden State olacak. Cleveland’ın yine finalde Warriors’a kaybettiğini düşünelim. Bu, son 4 yılda 3.kez olmuş olacak. Peki böyle bir durum LeBron’un kararını nasıl etkiler? Şöyle açıklayayım. Eğer Cleveland en iyi takım olursa, buraya başka oyuncuları getirmek daha kolay olacaktır. Fakat diğer oyuncular bunun tersini düşünmeye başlarsa ve en iyisinin Golden State olduğunu söylerlerse işte o zaman Cleveland ve LeBron için sıkıntı başlar. Fakat LeBron Los Angeles’a giderse oyuncuları buraya getirmek daha kolay olacaktır. Gelecek yıl LeBron’un 33 yaşında olacağını düşünürsek LeBron daha fazla şampiyonluk kazanmak için bazı kararlar alacaktır.’

Cleveland’ın şu ana kadar etkili bir transfer yapamaması da bu karar da etkili olacaktır diyebiliriz. Gelecek sezon, bir sonraki sezonun da kaderini belirleyecek gibi duruyor. Bekleyip göreceğiz..

Kaynak: Jason McIntyre/thebiglead.comVolkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir