NBA Günlükleri

Markelle Fultz’dan şanssız sakatlık

Markelle Fultz geçtiğimiz gece NBA Yaz Ligi’nde Golden State Warriors’a karşı kazandıkları maçta sol ayak bileğini burktu ve maçın geri kalanında oynayamadı.

Ayağını burktuğu pozisyonda, Warriors’lu oyuncu Jabari Brown’u arkadan bloklama denemesi yaptı ve ne kadar başarılı olsada ayağı yere düşünce Brown’un ayağına basıp burkuldu.

Ayağının üstüne basamayan genç oyuncu takım arkadaşlarının yardımıyla soyunma odasına taşındı.

76ers’ın 2 yıldır kanat oyuncusu olan Timothe Luwawu-Cabarrot’ta aynı maçta dirsek yedikten sonra sakatlık yaşadı ve burnu kanamaya başladı.

76ers’ta sakatlık haberleri çığ gibi devam ediyor ve hiçbir çaylak oyuncu şu an çaylak sezonundan şanssızlıklarla ayrıldığı için memnun değil, bildiğimiz üzere geçen yıl aynı şanssızlığı da Ben Simmons yaşamıştı ve oda Markelle Fultz gibi NBA Draftı’nda 1. sıradan seçilmişti. Daha da önceye gidersek Joel Embiid’de Çaylak yılında 2 ayını ayak sakatlığı nedeniyle kaçırmıştı. Nerlens Noel’de 2013 yılında draft edildiğinde de çaylak sezonunu sakatlandığı için kaçırmıştı.

Embiid, dün gece Fultz sakatlandığında Twitter üzerinden yazdığı tweet’te artık sakatlıklardan bıktığını belirterek “Oh hayır, hayır, hayır. Bize bunu yapma…” tweet’ini yazdı.Bora Alparslan on FacebookBora Alparslan on Instagram
Bora Alparslan
Student
Yeditepe Üniversitesi-Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik
NBA Düşkünü
Yarı Profesyonel Basketbolcu
LeBronSporlu

facebook: bora.alparslan.12
instagram: allparslanbora

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir