NBA Günlükleri

Masai Ujiri; ‘LeBron’u devireceğiz’

Doğu Konferansı ekiplerinden Toronto Raptors’ın Genel Menajeri Masai Ujiri, The Vertical’a çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“Amacımız LeBron James’i devirmek. Bu işi çözmeniz gerekiyor yoksa başka bir ligte oynamamız gerekecek. Mesela Yunanistan’da oynarız. Bizlerin ve tabiki oyuncuların amacı bu adamları nasıl yeneceklerini çözmek. Bunu çözemiyorsanız onlara yeni bir şampiyonluk vermiş olabiliriz. Onların ne kadar iyi bir oyuncu ve ne kadar iyi takım olduklarını biliyorum ama böyle durumların sonu vardır. Bir notkada da bir grubun liderleri olarak bir yol bularak oyuncularımızı onlarla rekabet etmeleri için motive etmeliyiz.” dedi.

Bilindiği gibi Toronto Raptors, bu sezonki play-off’larda Cleveland Cavaliers’a karşı sürüpülmüştü.

“Geriye gittiğimizi düşünmüyorum. Bahaneleri sevmem ama çoğu şey bizim açımızdan iyi gitmedi. Cleveland bizden daha iyi bir takımdı. Bizim için bahane yok. Yeniden yola çıkıp, takım olup, üst düzey rekabete geri döneceğiz.” dedi.

Toronto Raptors, bu yaz döneminde Kyle Lowry ve Serge Ibaka’yı takımda tutmuş, DeMarre Carroll, Cory Joseph, Patrick Patterson ve P.J. Tucker ile yollarını ayırmıştı. Toronto, Joseph takasında ise takıma C.J. Miles’ı katmıştı.Kaan Meriç
Bleeding Green

kaaanmeric@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir