NBA Günlükleri

Miami’den Waiters için anlamlı tweet

Bu yaz Miami Heat için en önemli hedef olan Gordon Hayward’ın Boston Celtics’e gitmesinden sonra Heat yönetimi, kadroyu koruma hedefiyle son bir haftadır eski oyuncularıyla görüşmeler yürütüyordu. Görüşmeler sonucunda geçtiğimiz sezon yeni bir kabuğa bürünen Dion Waiters, 4 senelik 52 milyon dolara imzayı attı.

Dion’un bu imzası gördüğünden daha fazla anlam ifade ediyordu çünkü Waiters sene içerisinde “evim” diye tabir ettiği Miami’de kalmak için Lakers’ın senelik 17 milyonluk kontratını geri çevirmişti. Miami Heat kulübü de oyuncunun takımda kaldığını, anlamlı bir tweetle haber verdi. “Waiters’ın adası” açıklamasıyla attıkları bu tweet oyuncunun takım içinde çok büyük anlam ifade ettiğini gösterir nitelikteydi. Daha önceki senelerde Miami taraftarı efsane oyuncuları Dwyane Wade için “Wade’in bölgesi veya ilçesi” anlamına gelen “Wade’s county” lafını sık sık kullanıyorlardı. Bu bağlamda bakacak olursak Waiters’a olan sevgi bir senede önemli bir boyuta ulaşmış anlamına geliyor.

Bundan önceki takımlarında sürekli problemler yaşaması ve istikrarı bir türlü yakalayamaması ile ünlenen oyuncunun; geçtiğimiz sene önemli bir gelişme kaydetmesi  ve takımın Dragic ile beraber en önemli hücum silahlarından biri haline dönüşmesi ile birçok Heat taraftarının sevgilisi haline gelmişti.  Bucks ve Warriors maçlarında arka arkaya attığı 33 sayı ile geçtiğimiz sezon 30-11’lik müthiş seriyi ateşleyen oyuncu olmuştu. Klay Thompson’ın üzerinden attığı maçı kazandıran baskette geçtiğimiz sezonun en güzel anlarından biriydi.


NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir