NBA Günlükleri

New York Knicks yeniden yapılanmaya gidiyor!

Geçtiğimiz haftaların en önemli olaylarından biri New York Knicks cephesinde olmuş; dört senedir görevde olan Knicks başkanı Phil Jackson’ın sözleşmesi karşılıklı olarak fes edilmişti. Jackson’ın yerine Steve Mills göreve getirilmiş; Mills’te Scott Perry’i genel menajer olarak atamıştı.

Göreve yeni gelen Mills ve Perry ikilisi ise göreve gelir gelmez takıma bir yeniden yapılanma kararı aldılar gibi gözüküyor. New York Daily News’e konuşan takım başkanı Mills:” Beraber gelişen gençlerin odak olduğu bir şekilde yeniden yapılanmaya gitmek istiyoruz. Bu bayağı bir zaman alacak fakat bence bu New York Knicks taraftarlarının istediği ve hazır olduğu bir şey.” diye konuştu.

Tabi ki New York cephesinde en önemli husus Carmelo Anthony’nin geleceği. Adı Phil Jackson zamanında takas için bir çok takımla geçen Melo’nun akıbeti Mills yönetiminin bu kararını etkilemeyecek. Bu konu hakkında da konuşan Mills” Carmelo takımda kalsa da kalmasa da, genç oyuncularımızın gelişimi için çalışacağız” dedi.

Mills’in sözlerinden Carmelo’nu takası için açı kapı bıraktığı anlaşılıyor. Takımın merkezine Carmelo gibi bir yıldızı koymaması, oyuncunun çoktan gözden çıkarıldığı anlamına gelebilir. Tahmin edilebileceği üzere Knicks yönetiminin kadro çalışmalarında Kristaps Porzingis merkez nokta olacaktır.NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir