NBA Günlükleri

PG:”NBA yönetimi, Warriors’a takas olmama izin vermezdi.”

NBA’in yaz döneminin çok önemli hamlelerinden biri olan Paul Geoerge’un takası sonrası değişik iddialarda gelmeye devam ediyor. Daha önce Pacers yetkililerinin Paul George’u aynı konferansta olduğu için Boston Celtics’e göndermediği söylentisi çıkmış, Avery Bradley, Jae Crowder ve draft pickinin olduğu bir paketi reddettiği için yoğun tepkiler almıştı. Boston hamlesinden farklı olarak Indiana Pacers’ın Golden State Warriors’ın kapısını çaldığı da NBA’in güvenilir kaynaklarından biri olan Adrian Wojnarowski tarafından açıklandı.

Adrian Wojnarowski’ye göre Indiana Paul George için Klay Thompson’ı istemiş fakat Warriors bu teklifi kabul etmemiş ve görüşmeler bu noktada kapanmış.

Wojnarowski programına konuk olan Paul George’a bu takas görüşmesinden haberdar olup olmadığını ve takasın olması durumunda gelecek tepkilerin ne olacağını sorması üzerine George espiriyle karışık bir şekilde:” Galiba NBA’in izin vermediği ve iptal olan Chris Paul -Lakers olayındaki gibi olurdu. Evet takas gelişmelerinden haberim vardı. Tekrardan şampiyonluğa oynamak adına iyi bir durumda olmak için gerçekleşmesini beklediğim bir durumdu. Ancak olmadı. Hala özel bir yetenekle beraber oynamak ve o takımla rekabete girme şansına sahip olmak mutluluk verici.” şeklinde konuştu.

Takımın geleceği hakkında da konuşan George, Westbrook’a da değindi. George:”İkimizde takımlarımız için alfa olmaktan mutluyduk ama bunu tek başına yapacağını düşünmek gerçekçi değil. Bu ligde yardıma ihtiyacınız var. Eski günlerde oyuncular kendi başlarına takımlarını daha iyi yapmaya çalışıyorlardı. Yan parçaları vardı ve çokça yardım alıyorlardı. Ancak lig daha dağınık bir düzendeydi. Şimdi ise manzara biraz değişti ve yıldız oyuncular beraber takım olmaya başladı. Bu düzende onlarla yarışabilmek için kendi seviyenizde oyunculara ihtiyacınız oluyor. Gerçekten ligin geldiği nokta bu. Onlar(Warriors) düzeni çok fazla değiştirdiler.” diyerek sözlerini noktaladı.NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir