NBA Günlükleri

“Sakatsa Oynamaması Normal”

Sacramento Kings çaylağı De’Aaron Fox, Los Angeles Lakers çaylağı Lonzo Ball’ un geçtiğimiz gece Yaz Ligi kapsamında oynanan Kings – Lakers maçında forma giymemesi durumunu Ball’ ın “kendisinden kaçması” olarak değerlendirmediğini söyledi.

Ball, sahip olduğu kasık sakatlığından dolayı, Lakers tarafından riske edilmemiş ve dün geceki maçta oynatılmamıştı. Fox ise üçüncü çeyreğin bitimine 5:05 kala oyundan ayrıldı ve nedeninin ayak bileğinden geçirdiği hafif bir sakatlık olduğunu belirtti.

Fox, açıklamasında “Lonzo rekabetçi birisi. Eğer sakatsa, insanların da dediği gibi, yaz ligindeyiz, riske etmeye gerek yok. Üçüncü çeyrekte ben de bileğimden hafif bir sakatlık yaşayınca, koç da beni çıkarıp aynı şeyi yaptı. Kimse günün sonunda kimseden kaçıyor değil.” şeklinde konuştu.

Las Vegas NBA Yaz Liginde Pazartesi gecesinin en çok beklenen karşılaşmalarından biri olan ‘Ball vs. Fox’ karşılaşması, ikili arasındaki üçüncü karşılaşma olacaktı. Bundan önce NCAA’ de iki kez karşılaşan ikiliden, ilk karşılaşmada Ball 14 sayı, 7 asist ve 6 ribaundla oynayarak takımını Kentucky karşısında galibiyete taşımıştı. O maçta Fox, 20 sayı ve 9 asistle oynamıştı. İkinci karşılaşmalarında ise Fox ve Kentucky, UCLA ve Ball’ u 86-75 yenerek Elite Eight’ te UCLA’ i elemişti. Fox bu maçta yıldızlaşmış, 39 sayı ile oynamıştı ve Ball yalnızca 10 sayı, 8 asist ve 4 top kaybıyla oynayabilmişti.

Fox, Ball ile ilgili sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Oynamadı fakat ona rağmen bizi yendiler. Oynasaydı kim bilir neler olurdu. Oturması gerekiyorsa, oturdu. Yani, bende ikinci yarıda oturdum. Birbirimizle daha çok karşılaşacağız. İkimizin de NBA’ de olmasının bir nedeni var.”

Fox, Las Vegas’ ta Kings’ in yaptığı iki maçta 17.5 sayı, 4.0 asist, ve 4.0 top çalma ortalamalarına sahip. Dün geceki maçta da Lakers’ a karşı 20 dakikada 12 sayı üretti.NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir