NBA Günlükleri

“Takım İçi Güvensizlik Çoktu”

Brooklyn Nets forveti DeMarre Carroll, geçtiğimiz sezon üyesi olduğu Toronto Raptors oyuncuları arasında güven sorunu olduğunu ve bu oyuncuların oynamak istedikleri iki farklı oyun tarzı olduğu için ikiye bölündüklerini belirtti.

Carroll bu yorumları Brooklyn’ e takas edildikten sonra geçtiğimiz gün Toronto Sun gazetesine yapmıştı ve kendisi de önceki sene takas edilmeyi beklediğini, çünkü Raptors’ ın oyun stilinden kendisinin de haz etmediğini açıkladı.

Kadronun yarısının Kyle Lowry ve DeMar DeRozan’ ın ‘isolation’ yani yıldız oyuncunun birebir oynayarak sayı bulması oyunu üzerine oynamasını istediğini, yarısının da biraz daha “takım oyunu” oynamak istediklerini belirten Carroll, şu şekilde durumu açıkladı:

“Bir şeyleri bir anda değiştirmek zor. Bu bir kültür işi, en dipten inşa etmek gerekiyor ve biz Atlanta’ da bunu yapmıştık. Topu gezdirme ve birbirimize güvenme kültürünü inşa etmiştik. En ufak bir sıkıntıda ve bir şeyler yanlış gittiğinde, ISO oynamaya geri dönüyorlar. Ama buna güven duymanız gerekiyor. İnşa etmeniz gereken şeylerden biri bu, birbirinize güvenmeniz lazım.”NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir