NBA Günlükleri

2017-2018 model Philadelphia 76ers ve Los Angeles Lakers

Geçen sezonlarda izleyenlerin keyif almadığı Philadelphia 76ers ve Los Angeles Lakers bu sezon yaptıkları draft ve transfer hamleleri ile heyecan verici kadrolar kurdu. Genç kadrolara sahip olan bu iki takımın birbirine karşı oynayacağı  maçlar da ise en çok merak edilen konu; 2017 NBA Draftı’nın bir ve iki numarası  Markelle Fultz – Lonzo Ball çekişmesi olacak.

Philadelphia 76ers 

Son yıllarda NBA’in alt sıralarında yer alan Philadelphia son 3 senedir yaptığı draftlar ve bu sezon ki doğru transfer hamleleri ile umut veren bir kadro kurdu.

Kadrosunda Markelle Fultz’un yanı sıra Joel Embiid, Ben Simmons, Dario Saric ve J.J Redick gibi önemli isimler bulunan Philadelphia bu sezon play off iddiasını oldukça güçlendirmiş durumda.

2016 NBA Draftı’nın bir numarası Ben Simmons geçen sezon yaşadığı sakatlığı sebebiyle henüz NBA’de resmi bir maçta forma giyemedi ancak Simmons’ın potansiyeli geleceğe dair önemli sinyaller veriyor.

Pota altında Joel Embiid ve Jahlil Okafor’un varlığı hem savunmada hem de hücumda Philadelphia’nın elini oldukça rahatlatacak gibi gözüküyor. Anadolu Efes macerasının ardından geçen sezon NBA’e adımını atan Dario Saric ilk sezonunda NBA’de yılın çaylağı ödülüne aday olmuş ancak ödülü Malcom Bragdon’a kaybetmişti. Bu genç oyuncuların yanına J.J Redick gibi tecrübeli ve tehlikeli bir şutör transfer eden Philadelphia için bu sezon diğer sezonlardan daha farklı olacak.

Los Angeles Lakers

Kobe Bryant’ın jübilesinin ardından takımda hissedilen lider oyuncu eksikliğini Lonzo Ball’ın draftı ve transfer hamleleri ile kapatmaya çalışan Lakers, bu sezon geçen sezonlara nazaran daha iyi bir kadro kurdu.

Kadrosunda Brandon Ingram ve Julius Randle’ı tutmayı başaran Los Angeles Lakers bu oyuncuların üstüne Lonzo Ball’ı draft etti. Ayrıca Brooklyn Nets’den Brook Lopez’i takas eden Lakers, Detroit Pistons’un şutör oyuncusu Kentavious Caldwell-Pope’yi de kadrosuna dahil etti.

Luol Deng, Corey Brewer ve Jordan Clarkson gibi etkili rotasyon oyuncularına da sahip olan Los Angeles Lakers, geçen sezonlarda uzak kaldığı play off hedefine bu sezon ulaşabilecek mi ?

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir