NBA Günlükleri

Beyonce, Houston Rockets’ı Almaya İstekli

Pop şarkıcı Beyonce’nin, Houston Rockets’ın sahibi Les Alexander’ın takımı satmaya karar vermesinden sonra doğduğu yer olan Houston Texas’ın basketbol takımı olan Houston Rockets’ı almaya niyetli olduğu söyleniyor.

Geçen ay Alexander, 1993’ün Temmuz Ay’ından beri takım sahibi olduğu Houston Rockets’ı satmak istediğini açıklamıştı.

Les Alexander ” Geçtiğimiz 24 yıl boyunca Houston’ın sahibi olmak eğlenceli ve benim için çokta büyük bir onurdu.  Taraftarlar, şehir ve takım da çalışan her bir kişi her zaman kalbimde özel bir yere sahip olacak. Ailem ve arkadaşlarımla oturup düşündükten sonra bu kararı aldım. Franchise şuan da; oyuncular, koçlar ve yönetici kadrosuyla harika bir durumda.”

Leslie Alexander şuan 73 yaşında. 1993’de takımı $85 milyon’a satın alıp ilk iki sezonunda takıma 2 NBA şampiyonluğu kazandırmıştı. Şuan takımın Forbes tarafından belirlenen fiyatı $1.65 milyar dolar yani bu takımı 18 kez satın almaktan bile daha fazlası ediyor. İyi iş Leslie.

Beyonce, Dünya’da en çok tanınan ünlülerden biri fakat onun net kazancı bile Rockets’ı tek başına almaya yeterli değil. Celebrity Net Worth’e göre Beyonce’nin ortalama varlığı $450 milyon.

Beyonce, Houston’da doğdu ve parladı. Pop’ta bireysel başarısını yakalamadan önce Destiny’s Child’ın bir üyesi olarak ünlendi. Ayrıca hayırsever olarak bilinen en önemli isimlerden biri. 2016’da DoSomething.org tarafından en hayırsever ünlü seçilmişti.Doğukan Diner

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir