NBA Günlükleri

David Blatt, NBA Koçluğu için arayışta

2015-2015 sezonunu şampiyonlukla kapatan kadroyu sezon ortasına kadar yöneten David Blatt, Cleveland Cavaliers tarafından kovulmuştu. Daha sonra ülkemizde Darüşşafaka Doğuş ile önemli işlere imza atan Blatt’in NBA’deki koçluk arayışı devam ediyor.

Salı günü The Jerusalem Post’a konuşan Blatt; “Bitmeyen bir işim var ve o işim de NBA’e geri dönmek. Geçtiğimiz sezonda koçlar açısından NBA’de pek bir değişiklik olmadı ve bir sonraki hedefim ise NBA’e tekrardan koç olarak geri dönmek. Bu amacım gerçekleşebilir veya gerçekleşmeyedebilir. Ama NBA kapısını bir teklif geldiği takdirde hep açık bıraktım.” dedi.

Darüşşafaka ile devam etmek için Maccabi Tel Aviv’den 3 yıllık kontratı reddetdiğini belirten Blatt; “Maccabi ile başarılı sürecimde organizasyonda her şeyi üstlenme işini pek doğru bulmadım ve bu yüzden de NBA’deki fırsatları değerlendirmeye başladım.”

New York Knicks, Houston Rockets ve Sacramento Kings gibi takımların bir dönem gündeminde olan Koç Blatt; “Bazen doğru bir yerde olursunuz ama son anda başaramazsınız. İşte hayat böyle. Dünyada iş bulmak için realistik ve rekabetçi bir ortam oluştu. Garanti olan herhangi bir şey yok.” dedi.Kaan Meriç
Bleeding Green

kaaanmeric@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir