NBA Günlükleri

Dikembe Mutombo, Embiid’in kendisinden daha iyi olabileceğine inanıyor

Oyunun savunma tarafında adından korkulur olan ve boyalı alanda yaptığı bloklarla rakiplerine kolay sayı şansı vermeyen bir oyuncuydu Dikembe Mutombo. Tüm zamanların en çok blok yapan ikinci oyuncusu olan Mutombo’nun şu sıralar favori oyuncusu ise Joel Embiid olabilir. 4 defa yılın savunmacısı seçilen Mutombo, Embiid’in kendisinden daha iyi olabileceğini bile düşünüyor.

“Bu çocuğu seviyorum. Size gerçeği söyleyeceğim. Bu çocuğu seviyorum. O çok yetenekli. Bence o, benim NBA’e geldiğim yaşıma göre daha yetenekli.”

“O sadece oyunu oynamak istiyor. Onun bütün bir sezonu oynama şansı bulabilmesi için çok dua ediyorum. Umarım bu gerçekleşir. O gerçekten benim adımlarımı takip etmek istiyor, bunu gördüğüm için çok mutluyum.”

“Benden daha iyi olabilir. Hücum olarak Afrika kıtasından gelenler arasında bizden oldukça ilerde. Savunma olarak ise çoğu uzun kendini NBA’de kanıtlıyor. Bu konu hakkında söyleyebilecek bir şeyimiz yok. Bu çocuk ribaund alabiliyor, şutları bloklayabiliyor. Onun sadece sağlıklı kalıp oyunu oynamasını istiyorum çünkü o basketbolu seviyor.”

İki oyuncu da Afrika’dan gelen uzunlar olsalar da oyun stilleri oldukça farklı. Embiid potaya uzak kalarak da skor üretebilen bir oyuncu olsa da Mutombo her zaman çembere yakın olmayı tercih etmişti.

 Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir