NBA Günlükleri

Dwyane Wade Takımdan Ayrılıyor mu ?

Amerikan basının önemli haber kaynaklarından ESPN’nin önde gelen bir yazarı : ”Dwyane Wade’in Chicago ömrü çok fazla uzun değil ve önümüzde ki birkaç ay içinde buyout ile Chicago Bulls’tan ayrılacak” dedi.

(Buyout, bir oyuncunun belli bir tarihten kontratının bitimine kadar almasi gereken ucretin o tarihte bizzat eline sayilarak takımdan gönderilmesidir.)

35 Yaşında olan Dwyane Wade, kontratını kabul etmesi için fırsatı vardı ama Haziran ayının sonuna doğru seçimi yapması gerekiyordu ve yapmadı.

Chicago daha önce Minnesota ile yaptığı takasla Jimmy Butler ve 2017 seçimlerinde 16.sıra(Justin Patton) hakkını Minnesota’ya gönderirken, Minnesota ise iki genç yıldızı Zach LaVine ve Kris Dunn’ın yanı sıra 7. sıra seçim hakkını Chicago’ya göndermişti. Bunun Yanı sıra Rajon Rando’da Chicago’dan ayrılarak New Orleans Pelicans’ın yolunu tuttu.

Dwyane Wade, Chicago Bulls’a 13 yıl formasını giydiği Miami Heat’ten gelmişti. Wade Chicago ile çıktığı ilk sezon maç başına %49 ile 29 dakikada 18.3 sayı, 4.5 ribaund ve 3.8 asist ortalaması tutturdu.NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir