NBA Günlükleri

‘Irving 2 Koç İçin Oynamak İstiyor’

Cleveland eski genel menajeri David Griffin The Jump’a çarpıcı açıklamalarda bulundu. Takımdan takasını isteyen Kyrie Irving hakkında da açıklamalarda bulunan Griffin ‘Her ne kadar Kyrie takasını istese de Cleveland onu takımda tutmak isteyecektir’ şeklinde konuştu.

‘LeBron’un doğal olarak takımdaki ağırlığı çok fazla. Her sezon şampiyonluk kazanmaları bekleniyor. Peki bu Kyrie için yeterli mi? Takımda bu kadar dominant bir oyuncu varken insanlara ne denli iyi bir oyuncu olduğunu gösterebilir mi? Bence hayır’ diyerek Kyrie Irving’in takas talebinin nedenini açıklayan Griffin sözlerine şöyle devam etti.

‘Açıkçası takımın en iyisi olmak istiyor. 25 yaşında ve oyununun en iyi döneminde olduğunu düşünüyor. Oynamak istediği koçlar arasında Popovich ve Brad Stevens da var.’

Spurs cephesinde Irving transferi, özellikle Tony Parker’ın geleceği düşünüldüğünde, faydalı olabilir. LaMarcus Aldridge, David Bertans ve Danny Green’i yollayabilirler.

Celtics cephesinde ise durum biraz daha karışık. Çünkü Cleveland Irving’in doğudaki en büyük rakibine göndermek istemeyecektir. Fakat yine de Isaiah Thomas, Jae Crowder, Marcus Smart ve ilk tur draft hakkını Cavs’e yollayabilirler.

Kaynak: fadeawayworld.comVolkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir