NBA Günlükleri

Isaiah Thomas Celtics’te İstenmiyor muydu?

Salı günü bu sezonun en büyük takaslardan biri gerçekleşti ve Kyrie Irving Boston Celtics’in yolunu tuttu.

Ben de kendi adıma takas değerlendirmemde Cleveland’ın bu takastan Boston’a göre daha zararlı çıktığını yazmıştım. Bu görüşümün nedenlerini bir önceki yazımda okuyabilirsiniz.

Boston Celtics, kız kardeşinin ölümünün ardından 24 saat sonra maça çıkan Isaiah Thomas’ı takasla Cleveland’a gönderince eleştiri oklarının da hedefi oldu.

Tabi ki yapılan takasların hem finansal ve hem de sportif açıdan nedenleri bulunur. Fakat geçtiğimiz günlerde Amerikan basınında Isaiah Thomas hakkında bir iddia ortaya atıldı.

Fox Sport’un iddiasına göre Isaiah Thomas’ın gönderilmesinin bir sebebi de soyunma odasında sevilmeyen bir adam haline gelmesi. Yine bu iddiaya göre Thomas’ın aynı problemleri Sacramento ve Phoenix’te de yaşamış ve bu takımlardan gönderilme sebebi de aynı.

Fox Sport’tan Chris Broussard’ın ortaya attığı bu iddia bununla da kalmıyor. Broussard  ‘Thomas çok kompleksli birisi. Eğer Cleveland ona iyi bir kontrat önerirse iyi oynayacaktır’ şeklinde konuştu.

Şu ana kadar da Boston cephesinden konu ile ilgili bir açıklama gelmedi.

Bu arada Isaiah Thomas sakatlığı sebebi sezonu erken kapatmıştı. Takastan önce Danny Ainge Thomas’ın sezon açılışını da kaçıracağını söylemişti. Cleveland sağlık ekibinin Thomas’ı kontrolden geçireceği ve hatta Cleveland Clinic’te de ayrıntılı bir check-up’a sokacak.

Kaynak: Uproxx.com



Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir