NBA Günlükleri

Isaiah Thomas: “Mahvolmadım. Aynı oyuncu olarak geri döneceğim.”

Yapılan Kyrie Irving takasıyla birlikte Cleveland Cavaliers’ın yolunu tutması beklenen (tabii takas gerçekleşirse) Isaiah Thomas sağlık durumu hakkında açıklamalarda bulundu ve iyileşme sürecinde önemli bir ilerleme kaydettiğini söyledi.

“Mahvolmadım. Aynı oyuncu olarak geri döneceğim.”

Cleveland Cavaliers ve Boston Celtics arasında gerçekleşen takas Thomas’ın kalçasından yaşadığı sakatlık dolayısıyla çıkmaza girmişti.

Thomas bu sakatlığın kendisini uzun vadede etkileyeceğini düşünmüyor.

“Asla geri dönemeyeceğimin bir belirtisi olmadı, asla kariyerimin mahvolacağının bir belirtisi olmadı. Belki bu sezon herkesin benden istediği kadar çabuk geri dönemeyebilirim fakat aynı oyuncu olarak geri döneceğim. Hiçbir doktor bana bundan daha farklı bir şey söylemedi.”

Thomas’ın sağlık durumu hakkında Cavaliers ile iletişimde olduğu biliniyor.

“Organizasyonun ne yaptığını bilmiyorum. Bu benim kontrolümün dışında. Ben sadece kontrol edebildiğim şeyler hakkında konuşmak istiyorum. Ve bu kalça sakatlığının gelecekte problem yaratmayacağını biliyorum.”

Thomas 2018 yılında serbest kalacak ve kendisinin maksimum kontrat almayı hak eden bir oyuncu olduğunu daha önceki açıklamalarında dile getirmişti.

 

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir