NBA Günlükleri

Kenyon Martin ”Kobe Byrant, LeBron James’ten Daha İyi”

NBA tarihinin en iyi oyuncusu kim sorusu, sonsuza dek sürecek olan bir sorudur. Şu an birçok cevap olabilir, Kobe Byrant, Micheal Jordan, Lebron James, Magic Johnson ….. vesayre ve bunlarla devam edebilir hatta ilerleyen yıllarda yeni bir oyuncu da çıkabilir.

Örnek olarak Micheal Jordan. NBA finallerinde ki kusursuz 6-0 rekoru ve yaptıkları, lig tarihinin en iyi oyuncusu olduğunun gözüyle bakılıyordu.

Yakın zamanda Amerikan basınına konuşan BİG3 Liginde oynayan eski NBA oyuncusu Kenyon Martin bu konu hakkında ve son zamanlarda Kobe mi LeBron mu sorusu hakkında açıklama yaptı :

”Kobe Byrant, LeBron James’ten daha iyi ve tüm zamanların en iyisi. Kobe, LeBron’dan daha çok iş başardı. NBA Finallerinde ve Batı konferansında uzun yıllar savaş verdi. Kobe Byrant’ta onu ayıran basketbol zekasını gördüm. Ben sadece basket zekası olarak Kobe Byrant’ı seviyorum, oyuna yaklaşımını seviyorum. LeBron’a hakaret eden insanlar var. LeBron’a saygı duyun LeBron’da çok başarılı bir oyuncu eğer ikisine de sahip olma şansım olsaydı gerçekten sevinirdim ama bana ikisi arasında seçim yapmamı söylediler ve ben de Kobe’yi seçtim.”

 

 NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir