NBA Günlükleri

Lamar Odom; “Lakers kariyerimi bitirdi”

Los Angeles Lakers formasıyla başarılı günler geçiren ama daha sonra kariyeri birden düşüşe geçip özel hayatındaki sorunlarla bir türlü huzura kavuşamayan Lamar Odom, artık kendini daha iyi hissediyor.

Lamar Odom, geçtiğimiz günlerde ise Lakers’ın kendisini takas etmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

2011 yaz döneminde Los Angeles Lakers, başarılı oyuncusunu ilk önce New Orleans Hornets’a takaslamıştı. Ancak NBA yönetimini Chris Paul takasını onaylamayınca Lamar Odom, bir başka Batı Konferansı ekibi olan Dallas Mavericks’e takaslandı.

The Vertical’a konuşan Lamar Odom’ın açıklamaları şöyle;

“Bu takas benim kariyerimi ve amacımı bitirdi. Bir daha da kendime gelemedim. Los Angeles’ta olmak, bulunduğum yapı, tanıdığım insanlar..Ayrılmak üzüyor. Lakers, Kobe Bryant ve Pau Gasol ile çok güzel hatıralarım var. Hayatımdaki özel günlerdi.”

“Play-off’larda Dallas’a yenildikten sonra takas edildim ve ben o sene Yılın En İyi 6. Adam Ödülünü kazanmıştım. Beni En İyi 6. Adam Ödülünü kazandıktan sonra takas etmek… Daha başka ne yapoabilirim? Neden?”

“Baskete kendimi daha ne kadar verebilirim hakkında çok düşündüm. Devam eden sorunlarım vardı. Ama sakatlık olmazsa NBA’de bugün oynayabilir miyim? Oynayabilirim, oynuyor olmayalıyım.”Kaan Meriç
Editor in Chief at NBAGunlukleri Bleeding Green

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir