NBA Günlükleri

‘Maaşımda İndirime Gidebileceklerini Söyledim’

Golden State’in kadrosunda Steph Curry, Draymond Green, Klay Thompson ve Kevin Durant gibi yıldız isimler bulunuyor. Ve bu yaz başında Warriors’ın özellikle yedek oyuncular ile nasıl bir sözleşme imzalayacağı merak konusu idi.

Hatırlanacağı gibi Kevin Durant alabileceği 9.5 milyon dolardan feragat etti ve Warriors Genel Menajeri Bob Myers’ın Iguadala, Livingston ve David West gibi önemli parçalar ile yeniden anlaşmasını sağladı.

O dönemde takımın bir diğer yıldızı Steph Curry’nin de maaşında indirime gidilebileceği yönünde yönetime telkinde bulunduğu ortaya çıktı.

Marcus Thompson’a açıklamalar yapan Curry ‘Bob’a söylemiştim. Ne kadar olacağı önemli değil. Veya bu indirim diğerleri ile anlaşmamızı sağlar mı bilmiyorum. Bob da bana Kevin gibi olmayacağını, yani imza konusunda direk bir etki göstermeyeceğini söyledi. Durant’ın yaptığı büyük fedakarlıktı’ şeklinde konuştu.

Kısacası kadroyu bir arada tutmak için Curry’nin maaşında indirime gitmeye gerek kalmadı. Fakat yine de yıldız oyuncunun takım bütünlüğü için böyle bir öneride bulunması çok güzel bir davranış.

Kaynak: Kurt Helin/CbssportsVolkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir