NBA Günlükleri

Malik Monk, Knicks Tarafından Draft Edileceğini Planlıyordu

Birçok kişi Malik Monk’un Üçgen Hücum (Triangle Offense) taktiğine uyabileceğini düşünüyordu ve bu yüzden Phil Jackson’ın hâlâ başkan olduğu sırada Knicks, Malik Monk için en güzel yer olarak görünüyordu. Malik Monk bile Knicks’e draft olacağını düşünüyordu.

Malik Monk’un yakınındaki herkes NBA kariyerinin New York Knicks’te başlayacağını düşünüyordu. Teorik olarak nereye gideceği konusunda en iyi fikre sahip olan aracı bile Knicks’e draft olacağını düşünüyordu.

Malik Monk , Daily News Gazetesine verdiği bir demeçte ”Ben, Menajerim, Tüm Ailem New York’a gideceğimizi düşündük, hatta Jackson (New York Knicks Başkanı) ile akşam yemeğine çıkmıştık her şey iyi geçti, yaptığım antrenmanlarımın başarılı olduğumu ve devamını getirebileceğimi belirtti” dedi.

Malik Monk ek olarak ”New York Knicks bana geri bildirilerinde başarılı ve harika atıcı olduğumu söylediler ve bana Üçgen Hücumu (Triangle Offense) nasıl işleyeceklerini ve Üçgen hakkında kavramlar öğretmeye çalışmışlardı” dedi.

New York Knicks ilginç bir karar değişikliğine giderek Malik Monk Yerine Frank Ntilikina’yı draft etti. Bu kararı Phil Jackson’ın aldığı öne sürülürken Malik Monk 1. tur 11.Sıradan Charlotte Hornets’e draft oldu.

Malik Monk geçen sene Kentucky Üniversitesi’nde muhteşem bir sezon geçirdi ve geçen sene Shooting Guard (2) pozisyonun da oynayan en iyi oyuncu gösteriliyordu. Güney Doğu Konferansı (SEC) en iyi oyuncusu seçilen oyuncu, Michael Jordan’ın geldiği üniversite olan North Carolina’ya tam 47 sayı atarak tarihe geçmişti. Yetenekli oyuncu Kentucky ile oynadığı bir sezonda %39.1 ile üçlük atarak maç başına 19.6 sayı ortalamasına sahip olmuştu.

Haber: Ferhat Emre ParlakNBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir