NBA Günlükleri

‘New York Benim Evim’

New York Knicks yine kendi adına kayıp bir sezonu geride bıraktı. Fakat bu kayıp sezonun parlayan yıldızı kuşkusuz Kristaps Porzingis’ti.

Hatırlanacağı gibi sezon içerisinde ve yaz döneminde Porzingis’in takas olabileceği konuşuluyordu. NBA.com’dan Shaun Powell’e konuşan Litvanyalı yıldız, New York’taki geleceği ile ilgili açıklamalar yaptı. ‘Burası benim evim’ diyen Porzingis, bütün kariyerini New York’ta geçirmek istediğini söyledi.

‘Geçtiğimiz yıl herkes için şaşırtıcı olaylar oldu. Geri döndüğümde neler olduğunu, nelerin değiştiğini göreceğiz. O zaman daha rahat konuşabilirim.’

New York’un bir diğer yıldızı Carmelo Anthony hakkında da açıklamalar yapan Porzingis, yıldız oyuncunun takımda kalmasını istediğini söyledi. ‘O bir All Star. İnanılmaz bir oyuncu. Ondan çok şey öğreniyorum. Tabi ki onunla birlikte oynamak isterim. Fakat bu bir iş. Ve benim elimde olmayan bir şey. Ona bu 2 yıl için teşekkür etmek isterim. Umuyorum kendisi icin en iyi kararı verir’

Carmelo ayrılması farklı açılardan da Porzingis’in yakından ilgilendiriyor. Çünkü Anthony ayrılırsa takımın eni kısa forvetinin Porzingis olacağı konuşuluyor. Bu mevkide de yıldız oyuncu neler yapacak göreceğiz.

Kaynak: Tim Daniels/Bleacher ReportVolkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir