NBA Günlükleri

Takımlar İstediklerini Aldılar mı ?

Kyrie Irving’in adı haftalardır birçok takımla anıldı. Birçok takas senaryosu yazıldı. Takımların ihtiyaç duyduğu oyuncu profillerine göre değerlendirmeler yapıldı. Son olarak Cavs, Celtics ile oturduğu masadan takas anlaşmasını yaparak kalktı. Kyrie Irving’i Celtics’e takaslayan Cavs, karşılığında Isaiah Thomas, Jae Crowder, Ante Zizic ve Brooklyn’in 2018 1. tur draft hakkını aldı.

Peki takımlar istediklerini aldılar mı ?

Cavaliers cephesinden bakacak olursak, takımın en büyük ihtiyaçlarından biri gerektiğinde bench katkısı alabileceği oyunculardı. Crowder ve Zizic gerekli katkıyı verebilir mi bilmiyoruz ama özellikle Crowder’ın o potansiyele sahip olduğunu geçen seneden öngörebiliyoruz. Isaiah Thomas’ın Kyrie Irving’in yerini doldurup doldurmayacağı zaman içinde oyuna etkisi ve vereceği katkı ile daha belirgin bir şekilde değerlendirilebilir. Ayrıca LeBron James’in seneye ayrılma ihtimaline karşı Cavs’ın kadrosuna genç bir oyuncuyu almak istediğini biliyoruz. Draft hakkının ve Zizic’in bu isteğe yönelik takaslandığı belli.

Celtics cephesinden baktığımızda, potansiyel sahibi oyuncular ve draft hakkı karşılığında bir oyuncu aldılar. Verilen draft hakkı o sene ki oyuncuların durumu, draft seçim sırası gibi birçok kriterin etkilediği ve bu seçimin iyi mi yoksa kötü mü olduğunun erkenden karar verilmesini zorlaştırıyor. Şans biraz öne çıkıyor. Celtics yaptığı diğer takasla birlikte Hayward ve Irving’i bir araya getirdi. Bu Irving’in vereceği katkıyı olumlu yönde etkileyecektir. Irving savunma anlamında  ekstra katkı verebilecek bir oyuncu değil belki ama hücumda ve özellikle Celtics’in kritik maçlarda zayıf yönü olan ribaund problemine tamamen olmasa bile bir nebze katkı verebilir.

İki takımda eksikliğini duyduğu bazı problemleri giderme potansiyeline sahip oyuncuları kadrolarına aldı. Fakat bu eksikliklerin ne düzeyde giderileceği, oyuncuların uyum sağlayıp sağlayamayacakları, takımların sezon içinde ki sakatlık durumları ve oyuncuların performansları gibi etkenlere bağlı olarak sezon içinde daha belirgin şekilde yorumlanabilir.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir