NBA Günlükleri

Başkan Donald Trump, Warriors’a yaptığı Beyaz Saray davetini iptal etti

Herkesin bildiği üzere NBA’de şampiyon olan takım o yaz veya sezon başlamadan önce “onur” olarak Beyaz Saray’a ABD Başkanlarının yanına giderler, fakat bu yıl ABD’nin başına yeni başkan olarak Donald Trump geçince işler değişti. Özellikle NBA oyuncuları Trump’ı desteklemediği için her şey iyice olumsuzlaştı ve bu yıl şampiyon da Golden State Warriors olunca ne olacağı merak konusu olmuştu.

Golden State Warriors oyuncularının ve takımının Başkan Trump’ı desteklememesi üzerine Beyaz Saray davetine de sıcak bakmadıkları medyaya sızdırıldı. Stephen Curry bu olayların arasında takım giderse bile ben o saraya kesinlikle gitmeyeceğim açıklamasında bulundu ve böylece fırtına başlamış oldu.

Donald Trump, Curry’nin bu açıklamasından sonra Golden State için Beyaz Saray davetini geri çekti ve Twitter’daki gönderisinde ise şu açıklamalarda bulundu.

ABD Başkanı: “Beyaz Saray’a şampiyonluk seromonisi için gelmek her spor dalında her takım için onur kaynağı olmuş bir etkinlik olmuştur, lakin Stephen Curry bu onur karşısında tereddütte kaldı sanırım, bu nedenle daveti geri çekiyorum!” dedi.

Bunun ardından Koç Steve Kerr ise grup halinde sorunsuz bir şekilde Beyaz Saray’a gidebiliriz ve oradan sorunsuz bir şekilde kısa bir fotoğraf çekimiyle ayrılabiliriz gibi bir söylemde bulundu fakat daha sonra oyunculardan Kevin Durant’te ESPN’e yaptığı açıkamada Beyaz Saray davetine en son gidecek kişinin kendisi olduğunu takım gitse bile beni almadan gitmeliler dedi ve olaylara tekrardan bir soru işareti koydu.NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir