NBA Günlükleri

CAVS’a Gidişini Kaleme Aldı

Cleveland Cavaliers’ ın yeni şutör guard’ ı Dwayne Wade, geçtiğimiz gün yeni takımına rapor verdi ve ayrıca Twitter üzerinden de CAVS’ a gidişini ve Bulls’ dan ayrılışını kaleme aldığı bir yazı paylaştı.

2010-2014 arası LeBron James ile birlikte Miami Heat formasıyla iki şampiyonluk kazanan Wade, yazdığı yazıda şu ifadeleri kullandı:

“En üst düzeyde oynayıp rekabet etmeye devam etmek için şuan daha iyi bir yer yok. Cleveland, yeteneklerime ve şampiyonluk adayı bir takıma oyuncu ve lider olarak bir şeyler getirebileceğime inanıyor. Kardeşim LeBron’ un yanında oynamak ve onunla bir araya gelmek için sabırsızlanıyorum. Birlikte zaten iki şampiyonluk kazanmıştık, umarım üçüncüyü de kazanırız.”

“EN İYİ ARKADAŞINIZI SINIFTA GÖRMEK GİBİ”

LeBron, Cavaliers’ ın Wade’ i “diğer takımlardan uzak tutmayı başarmasına” sevindiğini ve Wade’ in gelişini “kimseyi tanımadığınız bir sınıfta en iyi arkadaşınızı görmek gibi” durumuna benzetmişti:

“Bu adam en iyi arkadaşlarımdan birisi. Bu biraz okula başladığınızda ve sınıfa girdiğinizde arkadaşlarınızın kim olduğundan emin değilken, en iyi arkadaşlarınızdan birini görüp ‘Evet, işte şimdi zevkli olacak. Güzel bir ders olacak.’ demeniz gibi. Bende uyandırdığı hissiyat bu şekilde.

35 yaşındaki Wade, Bulls ile kontrat ödemesini kabul ederek 2017-18 sezonunda kazanacağı 23.8 milyonun 8 milyonunu geri vermeyi de kabul etmişti. Yazdığı bildiride Bulls için oynamanın her zaman hayalini kurduğunu ve geçtiğimiz sene bu hayalini gerçekleştirdiği için çok şanslı olduğunu şu şekilde ifade etti:

“Takım şu anda farklı bir yönde ilerliyor, bu da kariyerimin bu noktasında nerede olmam gerektiği konusunda tekrar değerlendirme yapmamı sağladı. Bu karar ne kadar zor olursa olsun, yeniden yapılanan bir takımın parçası olmak şu anda olmak istediğim yerle örtüşmüyor.”

Wade, doğduğu şehrin takımını terk etmenin de inanılmaz zor bir karar olduğunu söyledi:

“Annemin saha kenarında ben bir Bull iken benim için tezahürat yapmasının manası büyüktü. Toplum için şimdiye kadar yaptıklarımızdan çok gurur duyuyorum ve bu eforlarımızı sürdürmeyi de planlıyoruz. Doğduğum yerin takımı için oynamak bir ayrıcalık ve onurdu. Chicago, kalbimde çok özel bir yere sahip ve her zaman evim olacak.”

Kariyerinde 3 kez şampiyon olmuş ve 2006 NBA Finaller MVP’ si olmuş olan Wade, James’ in yanı sıra Kevin Love, J.R. Smith ve Tristan Thompson’ la beraber forma giyecek. Isaiah Thomas’ ın ise Ocak’ tan önce dönmemesi bekleniyor.

Wade, geçtiğimiz sezon Bulls formasıyla 18 sayı ortalama yakalamıştı. 14 sezonda kariyer ortalamaları, 23.3 sayı, 5.7 asist ve 4.8 ribaund şeklinde.NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir