NBA Günlükleri

Chicago Koçu Fred Hoiberg, Zach LaVine için Sabırsız

Zach LaVine, Chicago Bulls organizasyonunun bu sezon planladığı yeniden yapılanmanın bir parçası olacak ve beklentileri yerine getirirse büyük olasılıkla franchise’ın yüzü olacak.

Bulls, bilindiği üzere Jimmy Butler’ı Minnesota’ya gönderdi, Oyun kurucusu Rajon Rondo’dan vazgeçti ve bu ayda yaşlı kurt olan All-Star Dwyane Wade ile takas görüşmelerinde bulunmaları bekleniyor. Hepsi de baş antrenörü Fred Hoiberg’in saldırgan felsefesinin etrafında bu yeniden yapılandırma deneyiminin temelini atacak.

Zach LaVine, The Chicago Tribune gazetesinden Phil Thompson’a ” Koç Hoiberg’in sistemini uygulayacağımız olmamız bizim için çok iyi. Koşu, atlama ve topu atabilme imkanını başkaları için yaratacağıma inanıyorum. Açık alanda boşa çıkmak, topu kullanmak, topu elimde tutmak geçen yıldan daha faydalı ve güzel olacak ” açıklamalarında bulundu.

Zach LaVine, bilindiği gibi Chicago’ya takaslanırken, ilk olarak Chicago, Jimmy Butler’ı Minnesota’ya gönderirken Minnesota ise Zach LaVine + Kris Dunn + 7.Sıra  hakkını (Lauri Markkanen) Chicago Bulls’a göndermişti.
NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir