NBA Günlükleri

Dikembe Mutombo Houston günlerinde Tracy Mcgrady’nin burnunu kırdığını hatırlıyor

Dikembe Mutombo  NBA’in şimdiye kadar gördüğü en iyi blokçular arasında olması dışında aynı zamanda rakip takım oyuncularının korktuğu ve kendi takım arkadaşlarının bile temkinli davrandığı bir çift dirseğe sahip.

Hall Of Fame olan yıldız pivot, geçtiğimiz günlerde Hall Of Fame olan eski takım arkadaşı Tracy Mcgrady’le buluştu. T-Mac ve Mutombo eski güzel günleri andılar. Hatta Mutombo esprili bir şekilde T-Mac’in Hall Of Fame olmasına nasıl katkıda bulunduğunu da hatırlattı:

”Onun da burnunu kırmam gerçekten çok kötüydü. İnsanlar kırdığım 22 burun hakkında konuşuyordu. Ondan özür diliyorum, o son kurbandı. Kısacası eğer onun burnunu kırmasaydım o bir Hall Of Fame olamazdı. O insanlara ne kadar güçlü olduğunu gösterdi ve geri döndü.”

T-Mac ve Mutombo 2004-2008 yıllarında 5 sezon boyunca Clutch City’de aynı takımda yer almışlardı. Tracy takımın franchise oyuncusuydu. Karşısındaki savunmacıları olağanüstü hücum yetenekleriyle paramparça ediyordu.

Bu sırada Mutombo Houstonda’ki en gösterişli senelerini çoktan geride bırakmıştı fakat hala dirsekleri yanına yaklaşan herkes için bir tehdit olan iyi bir destek oyuncusuydu.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir