NBA Günlükleri

Gordon Hayward League of Legends turnuvasına konuk oldu

League of Legends şu anda dünyada en çok oynanan oyunlar arasında. Aylık yüzmilyonun üzerindeki oyuncu sayısıyla bu oyun adeta bir internet fenomeni haline geldi. Yüzmilyonlarca  dolar ödüllü turnuvalar düzenlenen bu oyunda turnuvalardan aylık yüzbinlerce dolar kazanan ciddi takımlar da bulunmakta.

Aslında bu oyunun popülaritesini izlenme sayılarına bakarak anlayabiliriz. 2016 yılındaki büyük League of Legends turnuvasının final maçının izleyici sayısının Golden State ve Cleveland Cavaliers arasında geçen NBA finalleri serisinin efsanevi yedinci maçından daha çok izlenildiği medyaya bildirildi.

Biz bu e-oyun ve basketbol arasında bir basketbol oyuncusunun oyuna olan ilgisinden başka bir ortak nokta göremedik. Her nasılsa NBA’in yıldız oyuncularından biri U.S’deki büyük turnuva öncesi konuk olarak ordaydı. Boston Celtics’in yeni süperstari Gordon Hayward Boston’daki Kuzey Amerika League of Legends şampiyonasında fikirlerini açıkladı. Hayward çok konuşmadı fakat  Twitch.tv’den yapılan canlı yayında görüntülendi.

Hayward yeni transfer döneminde Kyrie İrving’le birlikte antrenör Brad Stevens ve takımın menajeri Danny Ainge tarafından bir Celtics olarak basına tanıtılmıştı. Hayward koç Stevens’la yeniden çalışacak olmanın ve NBA’deki en iyi guardlardan bir tanesiyle oynayacak olmanın heyecanını yaşadığı söyledi.
NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir