NBA Günlükleri

Irving Takası Tamamlandı. Peki Cleveland’ın Yeni Hamlesi Ne Olmalı?

Hatırlayacağınız gibi yaza damgasını vuracak takas geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Tamamlamdı diyorum çünkü Isaiah Thomas’ın sakat olması dolayısı ile 2 takım tekrar bir araya geldi. Cleveland başka bir draft hakkı daha alarak takası tamamladı.

Daha önceki yazımda bu takastan Cleveland’ın daha az karlı çıktığını yazmıştım. Cleveland’ın esas amacının Golden State ile mücadele edecek bir ekip yaratmak olması gerektiği fakat Kyrie Irving gibi hücum gücü yüksek bir oyuncu ile bile Warriors’ı yenemezken Isaiah Thomas ile hiç yenemeyeceğini söylemiştim. Bu görüşüme katılanlar oldu katılmayanlar oldu. Son gelen haberlere göre Thomas’ın dönüşünün Ocak’a veya All Star arasını bulabilir. Bu da ayrı bir tartışma konusu..

Bu takastan Cleveland’ın en büyük kazancı 2018 1.tur draft hakkı oldu kuşkusuz. Bir dahaki yaz LeBron James’in serbest kalma hakkı olduğunu düşünürsek bu draft hakkı yeniden yapılanma için çok iyi bir fırsat olabilir.

Fakat ben yine de Cleveland’ın bu draft hakkını bu sezon için takas malzemesi olarak kullanmasından yanayım. Hali hazirda kadroda LeBron, Rose, Love, Crowder, Snith, Thomas, Shumpert gibi oyuncular var. Ve Cleveland’ın sahibi olduğu bu draft hakkı birçok takımın ağzını sulandıracaktır.

Son günlerde gelen haberlere göre de Cleveland’a gelmesi muhtemel aday DeMarcus Cousins. Draft hakkı ve Shumpert+ 1 oyuncu karşılığında bu takasın gerçekleştiğini düşünürsek Cleveland daha da güçlenecektir.

Ve bu kadro Cleveland tekrar Golden State’e kafa tutabilir. Nasıl mı?

Bana sorarsanız Golden State’in zayıf karnı pota altı savunmaları. Rakip takımda pota altı dominant bir oyuncu onlara problem yaratacaktır. Evet Green önemli bir savunmacı ama bahsettiğimiz oyuncu Cousins. Ve fizik olarak Cousins Green’e üstünlük sağlayabilir. Ayrıca pota altı bir oyuncunun olması LeBron’un da hareket alanını artıracaktır. Rakiplerin Cousins’e yardım getireceğini düşünürsek, bırakın LeBron’u, ceza şutlarını kullanacak bir çok oyuncu var Cleveland’ta.

Ayrıca iddialı bir kadro kurmak LeBron’un da kalma olasılığını artıracaktır.

Ben Cleveland’ın bu draft hakkını kesinlikle takas etmesi taraftarıyım. Tabi ki yok yere değil. Her zaman söylediğim gibi..Golden State’e kafa tutacak hatta şampiyonluğu onların elinden alacak bir kadro oluşturmak amacı ile kullanmalı. Çünkü sizde zaten LeBron James var…Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir