NBA Günlükleri

Kevin Durant’in Sosyal Medya Takıntısı

Sosyal medya günümüzde her alanda olduğu gibi sporda da çok yaygın kullanılan bir mecra haline geldi. Özellikle NBA yıldızlarının dünya starı gibi sevgi ve ilgi gördüklerini düşünürsek, bu oyuncuların sosyal medya paylaşımları da çok ses getirmesi son derece doğal.

NBA’de twitter, instagram gibi platformları en sık kullanan oyuncular arasında Kevin Durant, Damien Lillard, Kobe Bryant, Isaiah Thomas, LeBron James’i sayabiliriz.

Kobe Bryant’ın emekli olduktan sonra kilo almış fotoğraflarının Twitter’da yayınlanması, hemen ardından Kobe’nin bu fazlalıklardan kurtulacağını açıklaması, süper yıldızın sosyal medyayı ne kadar yakından takip ettiğini gösteriyor.

Damien Lillard’ın sık sık takipçileri ile twitter üzerinden soru-cevap seansları yaptığına da şahit oluyoruz.

İnstagram’da 32.7 milyon, Twitter’da 38.3 milyon takipçisi bulunan LeBron James’in hemen her paylaşımı gündem yaratıyor. NBA’i yakından takip edenler, Cleveland’ın şampiyonluğu kaybettikten sonra LeBron’un paylaştığı kişisel idman videolarını hatırlar. Ve tabi ki Steph Curry’nin bu videoların taklitini yaptığı görüntüler.. Bu da Steph Curry’nin de sosyal medyayı yakından takip ettiğini gösteriyor.

Şu sıralar,bu oyuncuların orjinal hesaplarının yanı sıra fake hesaplarının da olduğu ortaya çıkıyor. En yakın örnek tabi ki Kevin Durant. Durant kendisini eleştiren bir basketbolsevere, fake hesaptan yazdığını düşünerek, cevaplar verdi. Oklahama kadrosunun kendisinin ve Westbrook dışında çok kötü olduğunu, yine kendisinin koç Billy Donovan için oynamak istemeyebileceğini söyledi. Süper yıldız durumu farkedip twitleri sildi ama çoktan iş işten geçmişti. Ve bu twitler tüm dünyaya yayıldı. Durant daha sonra bu yaptığı için çok üzgün olduğunu ve çocukça davrandığını söyledi.

Buraya kadar bu anlattıklarım size yakın geçmiş olduğu için bilinen şeyler gibi gelebilir.

Ama Durant’in sosyal medyada yazılanları ne kadar çok okuduğunu ve yeri geldiğinde çok sinirlendiğini gösteren bir örnek daha anlatacağım.

ESPN yazarı Royce Young Durant’in 2016 yılında bir playoff maçından sonra soyunma odasında yazılan twitleri okuduğunu ve özellikle Skip Bayless’in yazdıklarına tam anlamıyla delirdiğini yazmıştı. Durant hemen ardından gazeteci arkadaşına mesaj atmış ve maç sonu basın toplantısında konu ile ilgili soru sormasını istemiş. Bunu yapmasının amacı Bayless’a cevap verebilmek.

Evet Kevin Durant’in sosyal medya takibi oldukça sıkı görünüyor. Siz siz olun sosyal medyadan Durant’e bir şeyler yazacaksanız dikkat edin.Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir