NBA Günlükleri

Magic Johnson Playoff’ları önemsemiyor

Şu anda NBA takımlarının başarılı olup olmaması genelikle bir sezonda kaç galibiyet aldıklarına yada Playoff’lara girip girememelerine bağlanıyor. Magic Johnson bu basma kalıp fikirlere inanmıyor.

Los Angeles Lakers’ın basketbol operasyonları başkanı ESPN’in düzenlediği First Take adlı programa konuk olarak katıldı ve şu anki takımın kadrosuyla ilgili görüşlerini paylaştı. Johnson ayrıca bu sene takımın playoff’lara kalıp kalamamasıyla ilgilenmediğini eğer takım sezon içinde gelişme kaydederse çok mutlu olacağını söyledi.

     ”Heyecanlıyım. Bu bizim için çok zor bir yıl olacak çünkü batı daha iyi fakat ben takımımızı gün ve gün gelişmeye ve bunu sürdürmeye devam ettikçe Playoff yapıp yapmasıyla değerlendirmeyeceğim çünkü  bu benim için bir ölçü değil.”


Bu yaz Magic Johnson ve şirket yapabildikleri en iyi kadroyu oluşturmaya çalıştılar. Brook Lopez, Kentavious Caldwell-Pope ve geçen Haziran  draftının 2.sıradan seçimi olan Lonzo Ball gibi anahtar oyuncuları kadrolarına kattılar. Bu eklemeler taraftarlarını gelecek sezon için çok heyecanlandırması dışında beklentileride çok arttırdı.

Neyseki NBA efsanesinin onlara grup olarak gelişmek için daha fazla vakit tanıması sayesinde oyuncuların sırtındaki yük biraz daha azalacak. Ayrıca taraftarların neden bu kadar yüksek beklentilere sahip olduğu da bu takımın eskiden bu yana kazanma açısından en köklü klüplerden biri olmasına dayanıyor. Fakat son 4 sezondur durum bu değil.  Fakat Johnson’un onlara oyun sistemlerini ve birbirlerini tanıma sürelerini bekleyeceği ve bu konuda sabırlı olacağı konusunda olan mesajı onlara biraz dahaa güven aşılayacak gibi gözüküyor.NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir