NBA Günlükleri

Steve Kerr: “Warriors daha iyi pas yapan bir takım olmalı.”

Golden State Warriors NBA tarihinin en dominant takımlarından biri olarak gösteriliyor. Bu takımın koçu Steve Kerr ise ekibinin daha çok pas yapmasını istiyor.

The Athletic’in haberine göre Kerr, şampiyon ekibinin hiç bencil olmadığını fakat pas temelleri üzerinde çalışmaları gerektiğini söylüyor.

“Ligdeki en bencil olmayan takım biziz. Fakat temel olarak baktığımızda muhtemelen ortalama pas yapan bir takımız. Daha iyi pas yapan bir takım olmamız gerekiyor.”

Basketball-Reference’in verilerine göre Warriors geçtiğimiz sezon hücum verimliliği(100 pozisyon başına üretilen skor) alanında NBA rekorunu kırdı. Aynı zamanda tüm NBA tarihinde maç başına en çok asist yapan 5.takım oldu. Bunların yanında Warriors top kaybı yapma yüzdesinde ise 20.sıradaydı.

“Chicago’dayken Michael Jordan ve Scottie Pippen ile yaptığım bir antrenmanı hiç unutmam. Yarı sahaya dizilmiş birbirimize durmadan göğüs pası atıyorduk. Daha sonra tek elle, sol elle ve yerden(bounce) pas yaptık. ‘Bu da nedir? Üçüncü sınıf işi. Dünyadaki en iyi iki oyuncuya sahipsin ve durmadan birbirlerine pas attırıyorsun.’ diye düşündüm. Fakat bu, kaç yaşında olursanız olun temelin önemli olduğunu anlatan güzel bir uyarıydı.”Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir