NBA Günlükleri

Houston DeAndre Jordan’ı İstemiş

Geçtiğimiz sezon takas döneminin son gününde Houston Rockets’ın DeAndre Jordan için LA Clippers’ın kapısını çaldığı öğrenildi.

ESPN yazarı Zach Lowe’a göre DeAndre Jordan için Clint Capela ile birlikte draft hakları ve birkaç oyuncuyu daha öneren Rockets, bu takas için çok da ısrarcı olmadı. Sezon sonunda ise rotasını Chris Paul’e çeviren Houston Rockets bu takasta mutlu sona ulaşmayı başarmıştı.

Geçen sezon kariyerinde ilk defa All-Star seçilme başarısı gösteren DeAndre Jordan, bu sezon şimdiye kadar oynanan 5 maçta 9 sayı, 17.4 ribaund ve 1.2 blok istatistiklerine ulaştı. Yıldız oyuncunun sezon sonunda sınırsız serbest oyuncu konumuna geleceğini de hatırlatalım.

Takas konuşmasında ismi geçen bir diğer oyuncu Clint Capela ise bu sezon oynadığı 7 maçta double double ortalamaları tutturmuş durumda. 13.7 sayı, 10.7 ribaund, 1.4 blok ve 1 top çalma istatistikleriyle oynayan Capela, geçen sezona göre daha etkili gözüküyor. 23 yaşındaki oyuncu ise sezon sonunda sınırlı serbest oyuncu durumunda olacak.NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir