NBA Günlükleri

Andrew Wiggins Minnesota Timberwolves İle Kontratını Uzattı

Washington Post’tan Tim Bontemps’e göre, Andrew Wiggins Minnesota Timberwolves ile kontratını 5 yıllık 148 milyon dolar karşılığında uzattı.

Timberwolves’un sahibi Glen Taylor:”Andrew ile kontrat uzatma konusunda anlaştığımız için memmunum. Andrew NBA’deki en iyi genç oyunculardan biri ve yıllarca franchise için daha iyi bir temel oluşturacak yetenek ve iş ahlakına sahip” dedi.

Andrew Wiggins ise yaptığı açıklamada ”Kariyerime Timberwolves ile devam etmek beni heyecanlandırdı, burayı seviyorum. Minnesota’daki ilk günümden beri taraftarlar ve Timberwolves organizasyonu bana destek verdiler. Glen Taylor, Tom Thidobeau ve tüm takım arkadaşlarımın bana inandıklarından dolayı teşekkür etmek istiyorum. Son üç sezonda bazı iyi zamanlar geçirdik, ancak daha iyisi gelmedi.” dedi.

Timberwolves koçu Tom Thidobeau: ”Andrew Timberwolves’da devam etmeye karar verdiği için çok heyecanlıyız. Andrew ligimizdeki seçkin genç oyuncuları arasında.” açıklamasında bulundu.

Andrew Wiggins 2014 NBA Draftlarında Cleveland Cavaliers tarafından ilk sıradan draft edilmişti ancak daha sonra Kevin Love takası ile Minnesota Timberwolves kadrosuna katılmıştı.

NBA kariyerinde 246 maça çıkan Wiggins, maç başına 36.2 dakika süre alırken 20.4 sayı, 4.1 ribaund ve 2.1 asist ortalamaları ile oynadı. 22 yaşındaki oyuncu 16.9 sayı, 4.6 ribaund ve 2.1 asist ortalamaları ile oynadığı 2014-15 sezonunda yılın çaylağı ödülünü kazandı ve Wolves tarihinde yılın çaylağı ödülü kazanan ilk oyuncu olmuştu.

Volkan Metin on EmailVolkan Metin on FacebookVolkan Metin on InstagramVolkan Metin on Twitter
Volkan Metin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir