NBA Günlükleri

Austin Rivers, LA Clippers’ın Güçlendiğini Söyledi Ve Takım Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Los Angeles Clippers gardı Austin Rivers geçtiğimiz pazar günü takımı hakkında açıklamalarda bulundu. Rivers, sezon arasında yapılan hamlelerle Clippers’ın güçlendiğini, daha derin bir kadroya sahip olduğunu ve tekrar playoff yapacağını söyledi.

“Bu sene bir playoff takımı olacağız. Playofflarda olmamamız için hiçbir sebep yok. Güç kaybettiğimizi düşünmüyoruz. Geçen seneden daha derin bir takım olduğumuzu düşünüyoruz. Aynı sıradan veya aynı aralıkta bir yerden playofflarda olacağımızı hissediyoruz.”

Rivers takıma katılan dokuz yeni oyuncuyla beraber Clippers’ın etkili olacağını düşünüyor.

“Daha fiziksel gardlarımız olduğunu düşünüyorum. Genç oyuncularımız artık oynayabilecek. Sindarius Thornwell (çaylak) artık oynayabilecek. Hiç kanat oyuncumuz yokken artık birçok kanat oyuncusuna sahibiz ve bu iyi bir şey.”

“Farklı pozisyonları savunabilen Sindarius’a sahibiz. Wesley Johnso’ı şimdiye kadar hiç bu kadar iyi görmemiştim. Sam Dekker ve Danilo Gallinari de bizimle. Ben ve Patrick Beverley de buradayız. İki uzunumuz Blake Griffin ve DeAndre Jordan da geri döndü.”

Rivers, kısa beşte Gallinari’nin beş numarada oynayabileceğini de söyledi.

“Genel olarak baktığınızda daha derin bir takımız. Bunu lehimize kullanmalıyız. Ligin gittiği yöne bakarsak Gallinari’yi beş numarada görebilirsiniz. Bu şekilde kısalabiliriz.”

Rivers, Chris Paul’un gidişinin ardından Clippers’a şans verilmeyişini motivasyon kaynağı olarak kullandıklarını da belirtti.

“Chris Paul gibi bir oyuncuyu kaybettiğiniz zaman insanlar sizi yazmıyor. Sanırım sahip olduğumuz bir diğer avantaj da bu. Kavgaya hazırız. Kimse bizim hakkımızda konuşmuyor. Herkes Rockets, Thunder, Spurs ve Warriors hakkında konuşuyor.”

“Artık kimse Clippers’tan bahsetmiyor ve biz de bunu motivasyon olarak görüyoruz.”

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir