NBA Günlükleri

Bulls Yeni Sözleşme İçin Aceleci Değil

Chicago Bulls bu sene kadrosuna kattığı Zach LaVine ile sözleşme uzatmaya şimdilik sıcak bakmıyor. Eğer bugün sözleşme uzatılmazsa 2018 yaz döneminde sınırlı serbest oyuncu durumuna gelecek olan LaVine ile o dönemde tekrar masaya oturma düşüncesi hakim.

LaVine ile uzun dönemli bir kontrat yapma konusunda hevesli olan Bulls, gelecek yaz döneminde finansal olarak biraz daha rahat olabilmek adına bu kararı almış gibi görünüyor. Yaşadığı ağır sakatlıktan nasıl döneceği de Bulls yönetiminin kararını etkileyecek.

Zach LaVine de sezon öncesi yapılan medya gününde Bulls’ta kalmak istediğini belirtmişti.

”Burada uzun yıllar oynamak istiyorum. Sözleşmemin ne zaman uzatılacağı önemli değil. Tek bildiğim bunun bir şekilde gerçekleşeceği.”

Yaz döneminde Minnesota Timberwolves’tan Chicago Bulls’a, Jimmy Butler ve 2017 1. tur draft hakkı(Justin Patton) karşılığında, 2017 1. tur draft hakkı(Lauri Markkanen) ve Kris Dunn ile birlikte takas edilen Zach LaVine geçtiğimiz sezon ağır bir diz sakatlığı yaşamıştı. 4 Şubat 2017’de sol diz ön çapraz bağları kopan oyuncunun iyileşme süreci henüz bitmiş değil. Kasım ayında sahalara dönmesi planlanan oyuncu, bu sezon ligi son sırada tamamlaması beklenen zayıf Bulls kadrosu için tek umut diyebiliriz.

Henüz 22 yaşında olan LaVine geçtiğimiz sezon sakatlanmadan önce 47 maça çıkmış ve 18.9 sayı, 2.9 ribaund, 3.2 asist ortalamalarıyla oynamıştı. Atletizmiyle ön plana çıkan genç oyuncu 2015 ve 2016 yıllarında smaç yarışması şampiyonlukları da kazanmıştı.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir