NBA Günlükleri

Cavs yıldızlarıyla ilk kez parkede

Cleveland Cavaliers 3. hazırlık maçında ilk kez yıldızlarıyla sahaya çıktı.

Ligin sonuncusu olması en muhtemel aday olan Chicago Bulls karşısında Cavaliers hafif bir sakatlığı bulunan James’i ilk kez bu maç izleme şansı buldu. Dwayne Wade JR Smith yerine ilk 5teydi. Kevin Love’ı da Tristan Thompson yerine pivot pozisyonunda ilk kez başlattı. Jae Crowder ve James de değişmeli olarak 3-4 pozisyonundaydı. Kyrie Irving gibi ligin en iyi delici, bitirici ve kritik anda top kullanan oyuncusunu kaybeden Cavs karşılığında hem Isaiah Thomas gibi bir skoreri hem de eksikliğini yaşadığı her pozisyonu savunacak bir oyuncu olan Jae Crowder’ı kazandı. Ama hala pota altı rotasyonu zayıf. Çember savunucu LeBron takımlarının yıllardan beri genel bir zaafı. Thompson ve Love’dan biri sakatlansa bir B planları yok gibi görünüyor. Guard ve forvet pozisyonları ise son derece dolgun. Şut tehdidi ve atletizm olarak hepsi üst seviye oyunculardan oluşuyor. James ile beraber bir kez daha maceraya atılan Wade, kendini yeniden ispatlamaya çalışan D-Rose ve şampiyonluk isteyen Thomas. İyiden iyiye zayıflayan doğuda hala en büyük favori konumundalar. Konferans sistemi ortadan kalkarsa ciddi sorun yaşayacakları da bir gerçek. 2016-17 sezonunda batıda liderlik mücadelesindeki takımlar doğu takımlarını perişan ederken doğu takımları batıya karşı en iyi ihtimalle yarı yarıya galibiyet alabilmiş. Konferans farkı bu sezon da James’ten yana olacak ama yükselmekte olan Bucks, Wizards ve Irving’in gidişiyle rekabet dozunun tavan yapacağı Celtics ciddi rakipler.

Derrick Rose-Noah-Jimmy Butler çekirdeğini bozan ve en son Butler’ı da kaybeden Bulls sil baştan yapacak. Ancak bu sil baştan durumu 2 sene önceki 76ers’ın acınası durumu gibi sonuçlar çıkarabilir.

Hazırlık maçında Cavs karşısında 108 -94 kazanırken Chicago’da  Justin Holiday 28 sayı 11 ribaund, Lauri Markkanen 18 sayı 5 ribaundla oynadı. Cavaliers’ta ise 29 dakika sahada kalan James 17 sayı 5 ribaund 3 asist, Derrick Rose 13 sayı 5 ribaund 5 asist ve Iman Shumpert 12 sayıyla oynadı. Wade 1/7 isabetle 4 sayıda kalırken, Love 1/12 isabetle 3 sayı 8 ribaund yapabildi. Hazırlık maçlarında Cavs’in yıldızı ise yaptığı muhteşem smaçlarla Jeff Green oldu.

Alihan Olcar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir