NBA Günlükleri

Embiid Dakikalarının Kısıtlanmasından Rahatsız

Philadelphia 76ers koçu Brett Brown, Sixers’ın Washington Wizars’a karşı oynayacağı sezonun ilk maçında Joel Embiid’i 20 dakika civarında oynatacağını söyledi.

2014 yılında draft edilen Embiid, ilk defa geçtiğimiz sezon forma giymeye başladı ve çıktığı 31 maçta ortalama 25.4 dakika süre aldı. Embiid yaşadığı diz sakatlığı dolayısıyla süre kısıtlamasıyla oynuyordu.

Brown, Embiid’in dakikalarını ocak ayına doğru 32 dakika civarlarına çıkarmayı umduğunu söyledi.

Koç Brown’un medyaya bu açıklamaları yapmasının ardından Embiid, basın mensuplarının yanına geldi ve “Umarım dakikalarımı kısıtlamazlar.” dedi. Bir basın mensubunun Embiid’e koç Brown’un dediklerini aktarmasının ardından Kamerun asıllı oyuncu hayal kırıklığını dile getirdi.

“Ah, bunu bilmiyordum. Bu durum moral bozucu. Ben harika hissediyorum ve umarım bu durum bugünkü ve yarınki antrenmanın ardından değişir.”

Embiid yakın geçen maçlarda süre kısıtlamasının kaldırılması için lobi yapacağını da söyledi.

“Benim de bir sesim var, beni dinleyeceklerdir. Eğer iyi hissediyorsam, vücudum iyi hissediyorsa ve dizim de iyiyse 30 dakika veya daha fazla oynamalıyım. Kesinlikle aklımda bu var ve onlar da bu fikrimi duyacaklar. Bunu tartışacağız.”

 

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir