NBA Günlükleri

Golden State Westbrook’tan Çekinmiyor

Russell Westbrook geçtiğimiz sezonu triple double ortalama ile bitirip büyük bir başarıya imza atmıştı. NBA’in şu anda en dominant takımı Golden State Warriors cephesinden Westbrook ile ilgili çarpıcı açıklamalar geldi.

ESPN yazarı Zach Lowe, Warriors’ın Westbrook’tan çekinmediğini çünkü Westbrook’un oyun stilini savunması çok kolay olarak gördüğünü söyledi. Lowe ayrıca McCallum’un kitabında Durant’in Thunder’dan ayrılmasınının tek sebebinin Westbrook olduğunu yazdığını söyledi.

1961-1962 Oscar Robertson’dan bu yana normal sezonu triple double ortalama ile bitiren ilk oyuncu olan Westbrook, 42 triple double ile NBA rekoru kırmıştı. Normal sezonu 31.6 sayı ortalaması ile bitiren Westbrook, Golden State’e karşı bazı problemler yaşadı.

Warriors karşısında 4 maçta 27.3 sayı 10.0 ribaund ve 9.5 asist ortalamaları ile oynayan yıldız oyuncu, bu 4 maçta toplam 32 top kaybı yaptı. Şut yüzdesi ise %37.5’ta kaldı. Bu rakamlar Westbrook’un Warriors’a karşı nasıl zorlandığını gösteriyor.

Oklahoma City genel menajeri Sam Presti ise bu sezon Westbrook’un takımdan daha çok yardım alacağını söyledi. Yaz döneminde Carmelo Anthony ve Paul George’u kadrosuna katan Thunder’ın Warriors karşısında neler yapacağı merak konusu..

Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir