NBA Günlükleri

“Harden’ ın Dakikalarını Düşüreceğiz”

Houston Rockets koçu Mike D’Antoni, takımın süperstarı James Harden’ ın dakikalarını geçtiğimiz yıla göre düşürmeyi planladıklarını söyledi.

Harden’ ın 36.4 olan ortalamasını 35 dakikaya indirmeye çalışacağını söyleyen D’Antoni, Harden’ ın da bunu açık bulduğunu bildirdi, fakat durumun yine de işlerin nasıl yürüyeceğine bağlı olarak değişeceğini de ekledi:

“Bunu büyük ihtimalle James’ e sormanız gerekir. Güzelce planlar yaparız ve sonrasında bana sert sert bakar, yine daha çok oynamaya devam eder. Göreceğiz. Teoride bunu yapmak istiyoruz fakat maç kazanarak yapmamız gerekiyor. Golden State böyle yapıyor. Sadece son çeyrekte oynamıyorlar, hepsinde oynuyorlar. Güzel olurdu.”

“Geçen yılın ortalamasından 1.5 dakika kadar geriye çektik. Bir bu kadar süre daha çekmek isteriz. Ama bana göre asıl olay dakikalar değil, sorumluluklar.  35 dakika oynayıp her oyunu kurmasıyla, 35 dakika oynayıp oyunların yarısını kurması arasında çok fark var.”

Harden, geçtiğimiz sezon sayı krallığında ikinci, asist krallığında ise lider konumundaydı. Playofflarda ise oldukça yorulmuş olan Harden, Houston Rockets’ ı taşımakta çok zorlanmıştı.NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir