NBA Günlükleri

James Harden’dan eski koçuna çok sert sözler

Geçtiğimiz günlerde Houston Rockets’ın eski koçu Kevin McHale, James Harden için ‘Lider değil.’ açıklamasında bulunmuştu.

Üç sezondan daha fazla James Harden ile çalışan Kevin McHale; “James tüm pasları görebiliyor ve her şeyi yapabiliyor ama o bir lider değil. Her şeyi yapmaya çalışarak geçen sene lider olmayı denedi. Chris Paul’ün kendisine her konuda yardımcı olacağını düşünüyorum. Her takımda bir lider vardır. Her takımda lider konuştuğu zaman dinleyenler olur. Mesela James size ‘Defansta daha iyi olmak zorundasın’ dese onu dinleyecek misiniz? Bunu ben yaşadım. İnanın bana tüm oyuncular kafasını eğiyor. James Harden ne zaman savunmadan bahsetse oyuncular kafalarını eğiyordu.” demişti.

Geçen sezonu muhteşem geçiren ve MVP sıralamasında 2. olan Harden ise eski koçuna sert sözlerle cevap verdi.

“Dürüst olmak gerekirse Kevin Mchale, bir palyaço. Yapmamı istediği her şeyi ama her şeyi yaptım. Houston’a ayak bastığım ilk günden itibaren bu takıma liderlik etmek için her gün çabaladım. Birden ortaya çıkıp benim ismimi önemsiz gibi gösterdi. Açıkcası lider olmak için herhangi bir şeyi bana öğretmedi. Ama ben işimi iyi yaptım. Hem basketbolcu olarak hem de takım lideri olarak ne kadar çok çalıştığımı organizasyondaki kişilere, koçuma, herkese sorabilirsiniz. Ortaya çıkıp ismimi değersiz göstermedi onun nasıl bir karakterde olduğunu gösteriyor. Başkalarıyla veya muhabirlerle sosyal medya üzerinden münakaşaya girmiyorum. Ama bu sefer kendimi savunacağım. Böyle bir şeye bana yapamazsınız. Bunu yapması nasıl bir karakterde olduğunu gösteriyor.” dedi.Kaan Meriç
Editor in Chief at NBAGunlukleri Bleeding Green

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir