NBA Günlükleri

Jeremy Lin’den saçıyla ilgili açıklamalar

Nets’in eski ve önemli oyuncularından biri olan Kenyon Martin, Jeremy Lin’in rasta saçıyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Martin, Lin’in Asyalı bir Amerikan olduğunu ve rasta saç takmaması gerektiğini söylemişti.

Lin ise bu açıklamaları yapan Martin’e müteşekkir olduğunu belirtti.

Kenyon Martin, Instagram üzerinden yolladığı videoda Lin’in siyahi olmak istediğini ve bu yüzden de saçına rasta yaptığını ifade etmişti.

Videoda Martin; “Bu adamın soy isminin Lin olduğunu hatırlatmam mı lazım? Hadi be adamım. Bırak bu işleri. Kafasında o şeyle takımımızda yer almasına imkan yok. Birisinin ona ‘Tamam kardeşim. Anladık. Siyahi olmak istiyorsun’ demeli. Bunu anlıyoruz ama senin soyadın Lin.

Jeremy Lin, Players’ Tribune’e yazdığı yazıda sürekli saçını değiştirdiğini çünkü kariyeri onun kendi bölgesinin dışına çıktığını ve rasta saç takmasıyla ilgili kararını yazmıştı.

Lin, Martin’in açıklamaları için; “Hey dostum. Her şey güzel. Saçımı sevmek zorunda değilsin ve saçım senin düşüncelerine açık. Fikirlerini paylaştığın için çok mutluyum. Günün sonunda benim rastam senin de Çin dövmelerin olduğu için müteşekkir olacağım. Bunun bir saygı işaretini olduğunu düşünüyorum. Birbirimizin kültüründen ne kadar mutlu olursak, toplumu da o kadar etkileriz. Nets için yaptığın her şey için çok teşekkür ederim. Odamda posterin var.” dedi.

Martin ise tekrardan yorumda bulundu.

“İstediği her saç şekliyle insanları şoke edebilir. Ama bu benim onunla aynı fikirde olacağım veya onu beğeneceğim anlamına gelmez.”

Lin, Players’ Tribune için yazdığı o yazıda ise kültürel farklılıklara değinmişti.

“Rasta saça karar vermekle doğru bir şey yapmış olmayabilirim. Ama bunun farklılıklarımıza konuşmak için bir son değil, başlangıç olduğuna inanıyorum.”

Kaan Meriç
Bleeding Green

kaaanmeric@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir